Wielu z nas, wybierając wycieczki, próbuje zoptymalizować koszty. Czasami oszczędzając na tych aspektach, na których oszczędzanie zwyczajnie może się finalnie nie opłacać.
Zaczniemy od przykładów.
Zwykłych, prostych, z krwiobiegu naszego biura, jakich doświadczamy jako klienci podczas wycieczek za granicę. Jak i tych, z którymi zmagamy się w biurze – jako organizatorzy wyjazdów.
Przykład pierwszy – NNW
Pan Tomek, jedzie na wycieczkę, za granicę – Alpy, dajmy na to. Chce trochę zminimalizować koszt wycieczki zagranicznej, dlatego decyduje się wybrać wariant wycieczki, gdzie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwego wypadku jest tańsze lub nie ma go wcale. Ubezpieczenie ‘kosztów leczenia’ też zostaje pominięte. Obniżany jest tym samym całościowy koszt wycieczki.
Po kilku dniach odpoczynku wycieczkowicz, skręca nogę w kostce.
Kolejny przykład – KL
Turysta wyjeżdża na wyjazd poza granice Polski, bierze leki na nadciśnienie. W czasie wyjazdu z przyczyn niezależnych od niego, choroba nasila się niespodziewanie. Konieczne są – dojazdy lekarza, koszt ratownictwa, podanie leków.
Powyższe przykłady to momenty, w którym turysta przekonuje się ile naprawdę wyniesie koszt wyjazdu.
Artykuł ma na celu przypomnienie jak ważne jest zadbanie, o bezpieczeństwo podczas podróży. Oraz pokazanie jak nasz zespół zabezpiecza te płaszczyznę, jako organizator wycieczek grupowych.
Kilka definicji.
NNW to skrót od ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków. To rodzaj polisy, która chroni życie i zdrowie klienta w przypadku wypadku i innych zdarzeń nagłych, w wyniku, których odnosimy uraz. KL to ubezpieczenie, które pokrywa koszty leczenia w przypadku nagłego zachorowania lub wypadku. Same suche, płaskie definicje wymienionych polis nie określają najważniejszej rzeczy. Oba ubezpieczenia, zapewniają ochronę w sytuacjach, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Który stają się szczególnie trudne, gdy przydarzają się podczas zagranicznej podróży.
Problem prócz szkody na zdrowiu, wiąże z sobą takie trudności jak wysokie koszty leczenia i konieczność skorzystania z lokalnej ochrony zdrowia, transportu medycznego.
Cały szereg nieprzyjemnych zdarzeń dla nas i naszych bliskich.
Wybierając ubezpieczenie należy zwrócić uwagę na – zakres ochrony, sumę ubezpieczenia i cenę. Warto zapoznać się ochronną NNW, jakie świadczenia wchodzą w jego skład, wysokość gwarantowanych kwot i jakie zdarzenia zabezpieczają.
KL czy zabezpieczają zdarzenia związane z nagłym pogorszeniem się stanu zdrowia. I potencjalnie wynikającymi z nich kosztami – wizyty lekarskie, nagle zabiegi, operacje i hospitalizacje.
- Czy ubezpieczenie obejmuje pomoc ambulatoryjną – często jest to wyłączone z ochrony, ambulatorium to 90% pomocy medycznej, która jest świadczona dla turystów np. drobne urazy, przeziębienie, gorączka itp. nie wymagające hospitalizacji.
- Czy KL obejmuje także assistance zapewniający transport ubezpieczonego, pokrycie kosztów powrotu do kraju, jeśli nie można kontynuować podróży z grupą, pomoc tłumacza. W przypadkach skrajnych transport zwłok.
Warto pamiętać, że ochrona NNW i KL może być wkomponowana w główną polisę podróżną. Albo być oddzielną polisą.
Z racji na fakt, że jesteśmy biurem, które organizuje wycieczki grupowe, dbamy o każdy aspekt wycieczek, w szczególnie bezpieczeństwo. Nasi klienci mają ubezpieczenia KL i NNW, w czasie podróży zagranicznych. Polisa jest wkomponowana w cenę wycieczki. Dzięki temu, jest nieodczuwalne dla wycieczkowiczów, jednocześnie zapewniając kompleksową ochronę.
- Chcielibyśmy nadmienić, że w ramach rozwiązań jakie wypracowaliśmy, nasze polisy chronią osoby z chorobami przewlekłymi, już w wariancie podstawowym, bez dopłat.
- Wyjazdy młodzieżowe mają rozszerzenie dzięki któremu dziecko, w razie konieczności pozostania w szpitalu, ma gwarancję, że ubezpieczyciel pokryje koszty, a także dojazd rodzica / opiekuna prawnego, wraz z pobytem w hotelu.