Koniec zamieszania z wycieczkami szkolnymi – jest stanowisko MEN
koniec zamieszania z wycieczkami szkolnymi

Koniec zamieszania z wycieczkami szkolnymi – jest stanowisko MEN

Początek nowego roku szkolnego w wielu szkołach nie był zbyt udany dla wycieczek szkolnych.

Dyrektorzy szkół w związku z nietypową sytuacją w jakiej wszyscy się znaleźliśmy wprowadzili szereg wytycznych dotyczących funkcjonowania placówek w czasie trwania pandemii covidu. Niestety w wielu przypadkach dyrektorzy „dosyć mocno się zagalopowali” i regulacje te sprowadzały się do zakazywania dosłownie wszystkiego. Internet zalewa fala wpisów, w których rodzice prześcigają się w publikowaniu szkolnych absurdów. Jednym z nich jest niestety zakaz organizacji wycieczek szkolnych.

Do tej pory, aby temu przeciwdziałać, nam jako organizatorom imprez turystycznych pozostawało odwoływać się do zdrowego rozsądku i tłumaczyć, że wyjazd dzieci na wycieczkę szkolną przy zachowaniu narzuconych reżimów sanitarnych nie jest bardziej niebezpieczny niż pobyt dziecka w murach szkoły. Niestety apele te nie we wszystkich przypadkach były skuteczne i część wycieczek została odwołana lub przełożona na późniejszy termin.

W dniu dzisiejszym, Minister Edukacji Narodowej Pan Dariusz Piontkowski, podczas konferencji prasowej poinformował, że obecnie nie ma żadnych przeszkód aby wycieczki szkolne były realizowane.

Miejmy nadzieję, że ten jasny i konkretny komunikat spowoduje zmianę podejścia niektórych dyrektorów szkół i cofną oni nałożone zakazy odnośnie organizacji wycieczek szkolnych. Pokładamy w tym ogromną nadzieję na powrót do normalności również w dziedzinie turystyki szkolnej. Dzieci wróciły do stacjonarnej nauki, praktycznie każda dziedzina życia wróciła do normy i nie ma powodu aby uniemożliwiać dzieciom udział w wycieczkach szkolnych.

Scroll to Top