Nowe atrakcje turystyczne
Wycieczka szkolna w Karkonosze podczas której w programie wejście na Śnieżkę lub na Szrenicę i do Śnieżnych Kotłów

Wygląda na to, że druga fala pandemii się rozpędza i turystyka znowu zamiera. Nie oznacza to jednak że „w turystycznym światku” nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Regiony cały czas przygotowują nowe atrakcje turystyczne, co po powrocie do normalności podniesie atrakcyjność miejscowości turystycznych.

Na przykład w Szklarskiej Porębie na ukończeniu jest nowy taras widokowy na Zbójeckich Skałach z którego będzie roztaczał się wspaniały widok na pasmo Karkonoszy. Zbójeckie Skały do tej pory znane były tylko miejscowym – zapewne niedługo to się zmieni. Z kolei Świeradów Zdrój buduje najwyższą w Polsce ścieżkę w chmurach. Ścieżka ma mieć około 70 metrów wysokości i około 3 kilometry długości ścieżek. Inwestycja ma być oddana do użytku wiosną 2021 roku.

W Bieszczadach z kolei rozpędza się przebudowa schroniska na Połoninie Wetlińskiej – dawnego schronu górskiego o wdzięcznej nazwie Chatka Puchatka.

Mamy nadzieję, że już niedługo nasze autokary będą mogły ponownie ruszyć w Polskę i w Europę i będziemy mogli pokazać naszym turystom wszystkie te atrakcje „w realu”.

Scroll to Top