Nowy pieszy szlak na Gubałowkę

Wygląda na to że w Zakopanem skończy się paradoksalna i niezrozumiała sytuacja z trasą pieszego wejścia na Gubałówkę.

Przypomnijmy. Na Gubałówkę można dostać się oczywiście koleją linowo-terenową. Poza tym od lat funkcjonował dziki szlak pieszy prowadzący na szczyt. W ostatnim czasie, górale przez których działki przebiegała trasa tego szlaku, zaczęli pobierać opłaty za przejście przez swój teren.

Okazuje się, że robili to zgodnie z prawem, ale wprowadzali przy tym niemałe zamieszanie i frustrację turystów – szczególnie od czasu kiedy na trasie pojawiły się dwa niezależne punkty poboru opłat, za przejście tym samym szlakiem. Dla przeciętnego wędrowca była to sytuacja absurdalna i niezrozumiała.

Niedługo jednak ten problem zostanie rozwiązany. Miasto Zakopane jest właśnie w trakcie remontowania pieszego szlaku na Gubałówkę prowadzącego przez Walową Górę. Aby dotrzeć do tego szlaku będzie trzeba kierować się na prawo od dolnej stacji kolei linowo-terenowej (po drugiej stronie potoku). Tym razem wytyczony szlak przebiega przez tereny należące do miasta i przejście nim będzie darmowe. Miejmy nadzieję że pozostanie takie na dłużej.

Scroll to Top