Wojewoda Mazowiecki i Kuratorium Oświaty w Warszawie odwołują polecenie o wstrzymaniu wycieczek
Kuratorium Oświaty w Warszawie odwołuje polecenie wstrzymania wycieczek

Szanowni Państwo,

Z dniem 23 września 2020 Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł odwołał swoje polecenie z dnia 9 marca 2020 o wstrzymaniu:

– wycieczek, wymian i wyjazdów zagranicznych;

– przyjmowanie wycieczek i wymian zagranicznych na terenie przedszkola, szkoły, placówki i placówki doskonalenia nauczycieli;

Stanowisko to zostało potwierdzone stosowym komunikatem Kuratorium Oświaty w Warszawie, które komunikat ten (wraz ze skanem pisma od wojewody) opublikowało na swoich stronach internetowych: https://www.kuratorium.waw.pl/pl/dyrektor-i-nauczyciel/informacje-biezace/15103,Dotyczy-pisma-Wojewody-Mazowieckiego-w-sprawie-dzialan-zwiazanych-z-zapobieganie.html

Tym samym droga do organizacji zagranicznych wycieczek szkolnych została oficjalnie otwarta.

„Pocztą pantoflową” dowiedzieliśmy się, że stosowne pisma z Kuratorium Oświaty już w miniony piątek znalazły się na biurkach dyrektorów warszawskich szkół.

To już kolejny krok w kierunku reaktywowania turystyki szkolnej – również zagranicznej.

Codziennie docierają do nas też pozytywne informacje od nauczycieli i rodziców. Na własnym przykładzie możemy potwierdzić że turystyka szkolna po woli się odradza. Do naszego Biura Podróży spływa coraz więcej zamówień na nowe wyjazdy i praktycznie codziennie wyruszają jakieś wycieczki. Dzisiaj wysłaliśmy zieloną szkołę do Puszczy Białowieskiej i jednodniową wycieczkę integracyjną dla klas pierwszych. Oczywiście do odbudowania stanu wyjazdów jaki był przed pandemią jeszcze daleka droga, ale mamy nadzieję że sezon wiosenny 2021 przebiegnie już w miarę normalnie. Komunikat Wojewody Mazowieckiego daje również nadzieję na powrót zagranicznej turystyki szkolnej.

Scroll to Top