Wycieczki szkolne z dofinansowaniem 500+
Wycieczki szkolne z dofinansowaniem

Ponieważ wiele wskazuje na to, że powrót dzieci do szkół w najbliższej przyszłości jest realny, a co za tym idzie prawdopodobnie wycieczki szkolne w drugiej połowie maja i w czerwcu będą mogły się odbyć, przypominamy że za każdą krajową wycieczkę szkolną organizowaną przez Biuro Podróży RAFA możesz zapłacić bonem turystycznym.

Bony turystyczne ważne są do końca marca 2022r. i zgodnie z ostatnimi informacjami trwają prace nad przedłużeniem ich „terminu ważności”. Kwoty bonów opiewają na 500 zł na dziecko, a w przypadku dzieci z orzeczeniem niepełnosprawności na 1 000 zł.

Jak to w praktyce działa?

Przykład 1

Dziecko jedzie na jednodniową wycieczkę szkolną która kosztuje 95 zł.

Oznacza to, że taką wycieczkę rodzic może opłacić w całości korzystając z bonu turystycznego. Za zrealizowaną usługę pobierzemy z bonu tylko należne nam 95 zł. Kwota 405 zł pozostanie w dalszym ciągu „na państwa bonie” i będzie można ją wykorzystać na inne usługi turystyczne (w naszej firmie, lub u dowolnego innego organizatora).

Przykład 2

Dziecko jedzie na czterodniową wycieczkę szkolna która kosztuje 680 zł.

Za tą wycieczkę również można zapłacić bonem turystycznym. Realizowane jest to w ten sposób że pobieramy z bonu maksymalną dostępną kwotę, a różnicę rodzic dopłaca gotówką lub przelewem (w praktyce przy tej konkretnej wycieczce z bonu pobralibyśmy 500 zł, a brakujące 180 zł rodzic dopłaciłby z środków własnych).

Przykład 3

Dziecko ma już zarezerwowany wyjazd który ze względu na pandemię był uprzednio przenoszony ze wcześniejszych terminów. Wycieczka kosztuje 700 zł i już wcześniej była wpłacona zaliczka w wysokości 100 zł.

W tej sytuacji dopłatę do pełnej ceny również można zrealizować za pomocą bonu turystycznego. Podobnie jak w przykładzie powyżej, z bonu pobierzemy maksymalną dostępną kwotę, a dopłatę do pełnej ceny rodzic może uiścić gotówką lub przelewem.

 

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

Scroll to Top