Regulamin przewozu osób autokarem podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży RAFA

Przed zakupieniem wycieczki zapoznaj się z regulaminem przewozu osób autokarem podczas wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży RAFA

Regulamin przewozu osób autokarem podczas wycieczek  organizowanych przez Biuro Podróży RAFA

  1. Przejazd autokarem odbywa się na trasie zgodnej z programem wycieczki.
  2. Każdy z podróżnych posiada miejsce siedzące.
  3. Podczas jazdy podróżny zobowiązany jest siedzieć na fotelu i mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.
  4. Podczas jazdy organizowane są postoje na toaletę w miejscach do tego przystosowanych. Postoje organizowane są średnio co 1,5 – 2,5 godziny jazdy. Ze względów bezpieczeństwa (brak możliwości chodzenia po autokarze podczas jazdy) autokarowe toalety nie są udostępniane.
  5. Podróżny może zabrać ze sobą bagaże (bagaż główny o wadze do 30 kg umieszczony w lukach bagażowych oraz bagaż podręczny o wadze do 5 kg zabierany na pokład autokaru)
  6. Na pokład autokaru zabronione jest wnoszenie przedmiotów mogących wyrządzić szkody w mieniu lub spowodować zagrożenie zdrowia i życia. W szczególności zabronione jest wnoszenie na pokład autokaru: ostrych przedmiotów, substancji żrących i gazów, napoi w szklanych lub metalowych opakowaniach, dużych (powyżej 1 litra pojemności) butelek z napojami.
  7. Siatki przy fotelach są to siatki na gazety – nie wolno umieszczać w nich dużych przedmiotów (szczególnie butelek z napojami).
  8. Ze względów bezpieczeństwa (ryzyko zachłyśnięcia) podczas jazdy należy powstrzymać się od spożywania posiłków – w tym celu organizowane są postoje.
  9. Jeśli podróżny stwierdzi że w autokarze przy zajmowanym przez niego miejscu występują  jakieś usterki (np. uszkodzony podłokietnik lub podnóżek, niedziałający pas bezpieczeństwa, uszkodzony stolik, porwana lub „rozciągnięta” siatka na gazety) powinien fakt ten niezwłocznie zgłosić obsłudze autokaru – pilotowi lub kierowcy.
Scroll to Top