Biebrzański Park Narodowy

Zapraszamy na wycieczkę do Biebrzańskiego Parku Narodowego. To doskonała okazja aby poznać ten piękny zakątek Polski oraz oglądać niesamowite przeloty ptaków.

W tym roku zimą śnieg w górach utrzymywał się dosyć długo i co za tym idzie późną wiosną, w porze górskich roztopów, rzeki dosyć mocno przybrały. Była to więc doskonała okazja do wybrania się nad Biebrzę, która utworzyła piękne rozlewiska. Krajobraz wspaniały – tym bardziej, że w kilku latach poprzednich z wodą było kiepsko i rozlewiska były bardzo skromne. Widokowo było genialnie. Ponadto, duża ilość wody przyciągnęła mnóstwo ptactwa i innych dzikich zwierząt. Bez problemu można było wypatrzyć łosia, bataliony, żurawie, czarne bociany, a nawet orły. Orły co prawda widzieliśmy z daleka, ale dla nas to i tak nielada gratka. Wakacje są już na półmetku i niedługo zaczną się jesienne przeloty ptaków. Będzie to więc doskonała okazja aby powtórzyć wyjazd, a dla tych którzy jeszcze być może nie byli w tamtych okolicach, to świetna propozycja na weekendowy wypad.

Na zachętę poniżej kilka zdjęć z ostatniej zorganizowanej przez nasze Biuro Podróży wycieczki do Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Scroll to Top