Wycieczki szkolne dla jednej klasy na maj 2021
Wycieczki szkolne dla jednej klasy

Doczekaliśmy się wczoraj wreszcie jakichś konkretnych informacji odnośnie znoszenia obostrzeń i powolnego powrotu do normalności.

Efekt był niemal natychmiastowy i już wczoraj dostaliśmy pierwsze zapytania o możliwość realizacji wycieczek szkolnych w maju 2021.

Wygląda na to, że z realizacją dłuższych wyjazdów trzeba będzie się wstrzymać do 29 maja – czyli do czasu kiedy gastronomia ma wrócić na normalne tory.

Tymczasem już po weekendzie majowym możemy zacząć realizować wycieczki jednodniowe – szczególnie te których programy przewidują większość aktywności na świeżym powietrzu. Możliwe jest oczywiście realizowanie wycieczek szkolnych tylko dla jednej klasy tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i minimalizować zakażenie wirusem, którego wszyscy mamy już serdecznie dość.

Z rozmów z nauczycielami które do tej pory przeprowadziliśmy wynika, że w większości szkół edukacja będzie skupiała się teraz głównie na integracji i odbudowie jakichś podstawowych relacji rówieśniczych – ciężko mówić o gonieniu programu w miesiąc nauki który tak realnie pozostał.

Zachęcamy więc do realizacji krótkich jednodniowych wycieczek integracyjnych, podczas których dzieci spędzą miło czas na świeżym powietrzu i w bezpiecznych warunkach będą się świetnie bawiły.

 

Przegląd wycieczek jednodniowych znajduje się tutaj: https://bprafa.pl/category/oferta/wycieczki-szkolne/wyjazd-z-woj-mazowieckiego/wycieczki-szkolne-1-dzien-mazowieckie/

Scroll to Top