Roztoczański Park Narodowy

Wycieczka na Roztocze Lubelskie. Zwiedzanie Roztoczańskiego Parku Narodowego i Szumy na Tanwi. Stawy Echo, Konik Polski.
Roztoczański Park Narodowy zlokalizowany jest na Wyżynie Lubelskiej, a jego centralnym punktem i siedzibą jest miejscowość Zwierzyniec.

Park został utworzony w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku i chroni cenne przyrodniczo tereny Lubelszczyzny. Symbolem parku jest Konik Polski którego spotkać można odwiedzając Stawy Echo. Ponadto w Roztoczańskim Parku niezwykle ciekawe są ścieżki przyrodnicze jak np. Bukowa Góra, na którą wybrać się można bezpośrednio ze Zwierzyńca. Największą atrakcją parku są natomiast słynne Szumy na Tanwi – czyli niskie i malownicze progi wodne których nazwa wywodzi się od odgłosu który wydają. Do szumów możemy wybrać się na długi spacer leśnymi duktami z miejscowości Susiec lub podjechać do miejscowości Rebizanty i praktycznie od razu rozpocząć wędrówkę wzdłuż szumów. Roztoczański Park Narodowy odwiedzić można udając się na dwudniową wycieczkę na Roztocze, wycieczkę trzydniową na Roztocze, czterodniową wycieczkę szkolną na Roztocze lub pięciodniową zieloną szkołę na Roztoczu.

Scroll to Top